Piotr Śliwiński

Korzystaj z wiedzy i doświadczenia

POZOSTAŁE — 28 Sierpień 2018

Niezależnie od branży, w której pracujesz, Twoje problemy nie są wyjątkowe. Jak to możliwe?

Każdy z nas jest częścią jakiejś społeczności. Tworzymy ją w swoim mieście, szkole, miejscu pracy, a w ostatnich latach coraz mocniej angażujemy się w świat społeczności wirtualnych. Chociaż nie jesteśmy robotami ani wirtualnymi postaciami to angażujemy się coraz częściej i chętniej w różne akcje, wydarzenia i grupy tworzone w mediach społecznościowych.

Skoro świat daje takie możliwości to trudno przejść obok nich obojętnie i właśnie dlatego zdecydowałem się na utworzenie dwóch grup przy wykorzystaniu social mediów, a konkretnie, ciągle najbardziej popularnego w Polsce Facebooka.

Tworząc te grupy zależało mi przede wszystkim na połączeniu ludzi, którzy są właścicielami firm, pracują na stanowiskach managerskich oraz tych, którzy przygotowują się właśnie do tej roli. Nie potrzebujemy tam osób, które będą koncentrowały się na krytykowaniu i hejtowaniu, ale takich, którzy będą dzielili się doświadczeniem i wiedzą po to, żebyśmy wspólnie stawali się coraz lepsi. Jest to miejsce, w którym pomagamy sobie i innym.

Nasze grupy są platformami służącymi wymianie kontaktów, pobudzania do „burzy mózgów”, ale również otrzymania sugestii, podpowiedzi czy nawet uzyskania nowych i kreatywnych rozwiązań.

Kultura języka i szacunek do drugiej strony to podstawy w naszej komunikacji – rozumiem konstruktywną krytykę i doceniam dyskusję na argumenty, ale nie akceptuję używania przemocy słownej i postaw, w których ktoś próbuje udowodnić całemu światu, że jest mądrzejszy, lepszy i silniejszy.

Już pewnie jesteś zniecierpliwiony moim długim wstępem i chcesz jak najszybciej zobaczyć jakie to grupy, jak się nazywają, gdzie je znajdziesz i jak do nich dołączyć? Nie będę zatem przedłużał i już prezentuję te dwa miejsca, a jednocześnie zapraszam Cię co najmniej do jednego z nich!

Managerowie z Głową – Networking

Grupa dedykowana osobom, które zarządzają albo do tej roli się przygotowują.

Każdego dnia do grupy dołącza kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt nowych osób (na ten moment jest nas ponad 7900!!!), więc prawdopodobnie już teraz tworzymy największą społeczność ludzi zarządzających w Polsce. Niezależnie od branży, w której pracujesz, możesz przekonać się, że Twoje problemy nie są tylko Twoje, bo bardzo często manager zarządzający w logistyce, gastronomii czy sprzedaży będzie miał te same dylematy co manager zarządzający biurem obsługi klienta. Podejmujemy tu szerokie spektrum problemów, przypadków i sytuacji, które nie są wymyślone, ale „wyrwane” z naszej zawodowej codzienności. To tutaj omawiamy skuteczne metody zarządzania sobą, innymi, procesami i wszystkim tym co związane z zarządzaniem w biznesie.

Przedsiębiorcy / Właściciele firm – Networking („Manager z Głową”)

Grupa dedykowana tylko właścicielom firm. Chociaż każdego dnia pojawia się kilkanaście nowych osób, które chcą dołączyć do grupy, niestety tylko niewielka część może być zaakceptowana – wynika to z ankiety, która pojawia się na etapie wysłania prośby o dołączenie.

Mam nadzieję, że za chwilę dołączysz do naszej społeczności, a ja jeszcze na koniec uchylę rąbka tajemnicy: nie zamierzam ograniczać naszych rozmów i spotkań tylko do świata wirtualnego, więc na pewno nasze spotkania przeniosą się również do mniej lub bardziej oficjalnych spotkań na żywo – zapisz się na newsletter, a dowiesz się o tym jako pierwszy.

Do zobaczenia w świecie wirtualnym i mam nadzieję - realnym.

Zapisz się do NEWSLETTERA „Managera z Głową” i jako pierwszy dowiaduj się o nowych wpisach, webinarach, szkoleniach oraz wydarzeniach rozwojowych dla managerów. Pamiętaj - „Nie ma managera bez dobrego newslettera!”;)

Piotr Śliwiński — autor wpisu

COACH, KONSULTANT BIZNESU, BLOGER.

Udostępnij wpis
i podziel się ze znajomymi!
×