Biblioteka Managera

Bycie managerem to nieustanna inwestycja we własny rozwój, a książki są kopalnią wiedzy.

POLECANA LITERATURA

Książki, które powinny znaleźć się na półce każdego managera.Czytam książki, ponieważ uczą, kształtują i niejednokrotnie inspirują do działania. Lubię to uczucie, gdy jedno mocne zdanie pobudza mnie do autoanalizy i sprawia, że mogę skorygować swoje postępowanie lub całkowicie inaczej spojrzeć na rzeczywistość. Dobre książki motywują do wprowadzania zmian zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Warto czasem spojrzeć na świat oczami innego człowieka. Nie znam wszystkich tytułów, pojawiających się na rynku, ale z czystym sumieniem rekomenduję Wam te, które uznaję za najbardziej wartościowe, praktyczne
i inspirujące.

KSIĄŻKA MIESIĄCA
Brian Tracy
Get SMART
Większość z nas funkcjonuje w pewnych przekonaniach i założeniach, które mamy "wpojone" od dzieciństwa albo pozyskaliśmy je przez swoje, a czasem nawet cudze doświadczenia. Może to być przestrzeń, która bardzo nas ogranicza i dopóki nie zaczniemy myśleć inaczej to trudno będzie zmieniać nasze nawyki i podejście do wielu możliwości i szans, które są dookoła. Warto przyjrzeć się tym, którzy odnieśli sukces - nie musimy ich kopiować, ale dzięki nim możemy odkrywać na nowo otaczającą nas rzeczywistość. Polecamy!
MANAGER Z GŁOWĄ
Sprawdź również pozostałe pozycje:
Tomasz Gordon

Nowa psychologia zarządzania. Jak błyskawicznie zmotywować tych, którym chce się najmniej.

Praktyczny podręcznik ze skutecznymi metodami pracy nad sobą i zespołem. Autor w bardzo obrazowy sposób opisuje historie, które ułatwiają zrozumieć zasady wspierające efektywne zarządzanie. Znajdziesz w tej książce ciekawe ćwiczenia i zadania zmuszające czytelnika do myślenia i szukania rozwiązań - polecam jako doświadczony manager, coach i konsultant biznesu!
MANAGER Z GŁOWĄ
Kamil Zieliński

Psychokompetencje. 10 psychologicznych supermocy, które warto rozwijać

Ta książka to wielkie wsparcie w kluczowych wyzwaniach, z którymi mierzą się managerowie (i nie tylko!). Asertywność, komunikacja, budowanie relacji, zarządzanie sobą w czasie i w stresie czy nawet radzenie sobie z manipulacją. Trudno jest dobrze funkcjonować prywatnie i zawodowo bez pozyskania tych kompetencji miękkich. Spotkaj się z nimi w tej książce!
MANAGER Z GŁOWĄ
SIMON SINEK

"Liderzy jedzą na końcu"

Elementarz dla zarządzających, którym zależy na zbudowaniu silnych i efektywnych zespołów bez konieczności wprowadzania „zamordystycznych" zasad współpracy.
MANAGER Z GŁOWĄ
Jarosław Gibas

Nie daj sobie wejść na głowę. Jak pozostać sobą w kulturze zapier**lu

Praca, pieniądze, zdrowie, dobre relacje z innymi ludźmi czy może coś innego? Co jest dla Ciebie naprawdę najważniejsze? Czy życie oparte na gonitwie za wyższymi zarobkami i premiami jest czymś co chcemy kontynuować przez kolejne lata swojego istnienia? Czy chcemy tkwić w miejscu pracy, w którym nie liczą się wartości i wewnętrzne potrzeby, a kluczowa jest ciągła walka i przepychanki z innymi? Ta książka napisana jest w taki sposób, że z jednej strony czyta się ją jak dobrą powieść, a z drugiej strony zmusza nas do bardzo ważnych refleksji. Polecamy!
MANAGER Z GŁOWĄ
Ewa Błaszczak

Mówmy do siebie jak ludzie

Komunikacja buduje relacje i zespoły albo je rozbija. Przez wiele osób i w wielu organizacjach jest ciągle niedoceniona, a rzeczywistość jest taka, że to błędy w komunikacji demotywują pracowników i rodzą konflikty. To jest kluczowy element dla "być albo nie być" każdej firmy. Ta książka to praktyczna wiedza podzielona na 52 ciekawe rozdziały. Polecamy!
MANAGER Z GŁOWĄ
Brian Tracy

Przemiana Feniksa

Pierwszy krok jest tym najważniejszym. To on rozpoczyna naszą podróż po cele prywatne i zawodowe. Jest wiele osób, które na poziomie przygotowań i teorii zrobili już wszystko, ale w nieskończoność odwlekają działanie. Pewne jest, że bez działania nie ma efektów, ale w to miejsce bardzo szybko pojawia się irytacja i frustracja. Brian Tracy potrafi przekonać, że WARTO!
MANAGER Z GŁOWĄ
×