Biblioteka Managera

Bycie managerem to nieustanna inwestycja we własny rozwój, a książki są kopalnią wiedzy.

POLECANA LITERATURA

Książki, które powinny znaleźć się na półce każdego managera.Czytam książki, ponieważ uczą, kształtują i niejednokrotnie inspirują do działania. Lubię to uczucie, gdy jedno mocne zdanie pobudza mnie do autoanalizy i sprawia, że mogę skorygować swoje postępowanie lub całkowicie inaczej spojrzeć na rzeczywistość. Dobre książki motywują do wprowadzania zmian zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Warto czasem spojrzeć na świat oczami innego człowieka. Nie znam wszystkich tytułów, pojawiających się na rynku, ale z czystym sumieniem rekomenduję Wam te, które uznaję za najbardziej wartościowe, praktyczne
i inspirujące.

KSIĄŻKA MIESIĄCA
Brian Tracy
Zarabiaj więcej pieniędzy
Zarabiać więcej pieniędzy? To popularny cel, który przyświeca wielu osobom stawiającym sobie wyzwania noworoczne. Być może już jakaś część go nawet zrealizowała, ale zapewne są i tacy, którzy nie wiedzą co zrobić, żeby zobaczyć pierwsze wzrosty finansowe w swoim portfelu i na koncie bankowym.
W tej książce odnajdziesz ciekawe wskazówki, które przeczytasz w kilka godzin, a jeśli je wdrożysz…
Jeśli znasz Briana Tracy to wiesz, że powinieneś to przeczytać!
MANAGER Z GŁOWĄ
Sprawdź również pozostałe pozycje:
SIMON SINEK

"Liderzy jedzą na końcu"

Elementarz dla zarządzających, którym zależy na zbudowaniu silnych i efektywnych zespołów bez konieczności wprowadzania „zamordystycznych" zasad współpracy.
MANAGER Z GŁOWĄ
Tomasz Król

LEAN. Droga do minimalizmu.

Jak odnaleźć się w czasach wzrastającego konsumpcjonizmu i zapchanych kalendarzy? Spojrzyj na „szczupłe zarządzanie” oczami praktyka, który pisze o tym jak w skuteczny sposób wykorzystać „Lean management” w życiu prywatnym. Tym razem mniej biznesu, a więcej życia. Polecam tę lekturę dla Ciebie oraz jako świetny prezent świąteczno-noworoczny.
MANAGER Z GŁOWĄ
Zyta Machnicka

Lepszy pracodawca. Jak autentyczny employer branding zmienia biznes, rynek pracy i ludzi.

Jak zbudować wizerunek pracodawcy, dla którego chce się pracować i jak wywiązywać się z zobowiązań wynikających z tego wizerunku? Książka dla tych, którzy pracują w wielkich korporacjach jak i dla tych, którzy zarządzają w małych przedsiębiorstwach.

To praktyczny zbiór wielu ciekawych przykładów, pomysłów i wskazówek, więc jeśli pracujesz z ludźmi lub masz zamiar ich zatrudnić to pochłoniesz tę lekturę w kilka godzin!
MANAGER Z GŁOWĄ
Robert Greene

Prawa ludzkiej natury

Dobry manager powinien prawidłowo interpretować ludzkie zachowania i emocje. Ta umiejętność pozwala podejmować najlepsze decyzje oraz pomaga szybko i trafnie interweniować w sytuacjach kryzysowych. Ta książka to ponad 560 (!) inspirujących stron m.in. o tym jak świadomie rozwijać siebie i współpracowników, jak interpretować sygnały pochodzące od innych osób oraz jak radzić sobie z ludźmi o toksycznych typach osobowości. Lektura dla ambitnych!
MANAGER Z GŁOWĄ
Tomasz Gordon

Nowa psychologia zarządzania. Jak błyskawicznie zmotywować tych, którym chce się najmniej.

Praktyczny podręcznik ze skutecznymi metodami pracy nad sobą i zespołem. Autor w bardzo obrazowy sposób opisuje historie, które ułatwiają zrozumieć zasady wspierające efektywne zarządzanie. Znajdziesz w tej książce ciekawe ćwiczenia i zadania zmuszające czytelnika do myślenia i szukania rozwiązań - polecam jako doświadczony manager, coach i konsultant biznesu!
MANAGER Z GŁOWĄ
Grzegorz Miłkowski

Niech Cię widzą w sieci! Blog lub serwis branżowy od podstaw

Jak zbudować serwis, który ludzie polubią i będą go polecać? W okresie wszechobecnej kwarantanny i czasów, w których większość ludzi szuka swoich odbiorców i potencjalnych klientów w internecie, postanowiłem polecić coś spoza tematyki zarządzania. Sięgnij po bardzo praktyczny poradnik, dzięki któremu zbudujesz swojego bloga lub serwis internetowy. Znajdziesz w nim ważne informacje o content marketingu, a także konkretne techniczne wskazówki, które w zupełności wystarczą do tego, żeby świadomie wejść do sieci!
MANAGER Z GŁOWĄ
×