Biblioteka Managera

Bycie managerem to nieustanna inwestycja we własny rozwój, a książki są kopalnią wiedzy.

POLECANA LITERATURA

Książki, które powinny znaleźć się na półce każdego managera.Czytam książki, ponieważ uczą, kształtują i niejednokrotnie inspirują do działania. Lubię to uczucie, gdy jedno mocne zdanie pobudza mnie do autoanalizy i sprawia, że mogę skorygować swoje postępowanie lub całkowicie inaczej spojrzeć na rzeczywistość. Dobre książki motywują do wprowadzania zmian zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Warto czasem spojrzeć na świat oczami innego człowieka. Nie znam wszystkich tytułów, pojawiających się na rynku, ale z czystym sumieniem rekomenduję Wam te, które uznaję za najbardziej wartościowe, praktyczne
i inspirujące.

KSIĄŻKA MIESIĄCA
Piotr Prokopowicz, Sebastian Drzewiecki
Lider wystarczająco dobry. 12 lekcji autentycznego przywództwa na czasy niepewności.
Jak być autentycznym i skutecznym liderem? Dlaczego zaufanie jest tak ważne w budowaniu relacji, także tych zawodowych? Czego oczekuje się od liderów w okresie niepewności i zachwianego poczucia bezpieczeństwa? Książka, która doskonale wkomponowuje się w obecne czasy!
MANAGER Z GŁOWĄ
Sprawdź również pozostałe pozycje:
SIMON SINEK

"Liderzy jedzą na końcu"

Elementarz dla zarządzających, którym zależy na zbudowaniu silnych i efektywnych zespołów bez konieczności wprowadzania „zamordystycznych" zasad współpracy.
MANAGER Z GŁOWĄ
Tomasz Król

LEAN. Droga do minimalizmu.

Jak odnaleźć się w czasach wzrastającego konsumpcjonizmu i zapchanych kalendarzy? Spojrzyj na „szczupłe zarządzanie” oczami praktyka, który pisze o tym jak w skuteczny sposób wykorzystać „Lean management” w życiu prywatnym. Tym razem mniej biznesu, a więcej życia. Polecam tę lekturę dla Ciebie oraz jako świetny prezent świąteczno-noworoczny.
MANAGER Z GŁOWĄ
Zyta Machnicka

Lepszy pracodawca. Jak autentyczny employer branding zmienia biznes, rynek pracy i ludzi.

Jak zbudować wizerunek pracodawcy, dla którego chce się pracować i jak wywiązywać się z zobowiązań wynikających z tego wizerunku? Książka dla tych, którzy pracują w wielkich korporacjach jak i dla tych, którzy zarządzają w małych przedsiębiorstwach.

To praktyczny zbiór wielu ciekawych przykładów, pomysłów i wskazówek, więc jeśli pracujesz z ludźmi lub masz zamiar ich zatrudnić to pochłoniesz tę lekturę w kilka godzin!
MANAGER Z GŁOWĄ
Robert Greene

Prawa ludzkiej natury

Dobry manager powinien prawidłowo interpretować ludzkie zachowania i emocje. Ta umiejętność pozwala podejmować najlepsze decyzje oraz pomaga szybko i trafnie interweniować w sytuacjach kryzysowych. Ta książka to ponad 560 (!) inspirujących stron m.in. o tym jak świadomie rozwijać siebie i współpracowników, jak interpretować sygnały pochodzące od innych osób oraz jak radzić sobie z ludźmi o toksycznych typach osobowości. Lektura dla ambitnych!
MANAGER Z GŁOWĄ
Tomasz Gordon

Nowa psychologia zarządzania. Jak błyskawicznie zmotywować tych, którym chce się najmniej.

Praktyczny podręcznik ze skutecznymi metodami pracy nad sobą i zespołem. Autor w bardzo obrazowy sposób opisuje historie, które ułatwiają zrozumieć zasady wspierające efektywne zarządzanie. Znajdziesz w tej książce ciekawe ćwiczenia i zadania zmuszające czytelnika do myślenia i szukania rozwiązań - polecam jako doświadczony manager, coach i konsultant biznesu!
MANAGER Z GŁOWĄ
Grzegorz Miłkowski

Niech Cię widzą w sieci! Blog lub serwis branżowy od podstaw

Jak zbudować serwis, który ludzie polubią i będą go polecać? W okresie wszechobecnej kwarantanny i czasów, w których większość ludzi szuka swoich odbiorców i potencjalnych klientów w internecie, postanowiłem polecić coś spoza tematyki zarządzania. Sięgnij po bardzo praktyczny poradnik, dzięki któremu zbudujesz swojego bloga lub serwis internetowy. Znajdziesz w nim ważne informacje o content marketingu, a także konkretne techniczne wskazówki, które w zupełności wystarczą do tego, żeby świadomie wejść do sieci!
MANAGER Z GŁOWĄ
×